Η Διεύθυνση Π/θμιας Εκπ/σης Δ΄ Αθήνας και οι Σύμβουλοι Εκπ/σης Ειδικής Αγωγής & Ενταξιακής Εκπ/σης Δ΄ Αθήνας διοργάνωσαν Ημερίδα Ειδικής Εκπαίδευσης τη Δευτέρα 22 Απριλίου 2024 και ώρες 8:00 έως 14:00, με θέμα: «Ψηφιακά Περιβάλλοντα Μάθησης και Ειδική Εκπαίδευση», στο χώρο του Ιδρύματος Ευγενίδου.

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την ημερίδα, μπορείτε να επισκεφθείτε την ιστοσελίδα: https://sites.google.com/view/ict-special-edu/

Μπορείτε να παρακολουθήσετε τις εισηγήσεις ακολουθώντας τον σύνδεσμο:

ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΠΡΟΣΦΥΓΩΝ

ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ

ΕΓΓΡΑΦΑ

ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΙΚΟ ΥΛΙΚΟ

ΕΣΠΑ 2021-2027

Παράλληλη Στήριξη ΠΕΠ Αττική

ΟΠΣ: 6001589
Ανθρώπινο Δυναμικό και Κοινωνική Συνοχή

Υποστήριξη ΤΥ-ΖΕΠ
Η Πράξη αφορά στη στήριξη του θεσμού της Παράλληλης Στήριξης-Συνεκπαίδευσης, στην ενίσχυση των ΚΕΔΑΣΥ/ΕΔΥΣΔΕΥ, καθώς και στην υποστήριξη των μαθητών/τριών με αναπηρία ή με ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες που φοιτούν στα σχολεία γενικής και επαγγελματικής εκπαίδευσης από Ειδικό Βοηθητικό Προσωπικό (ΕΒΠ) και Σχολικούς Νοσηλευτές (ΕΕΠ-ΠΕ25), μέσω της πρόσληψης των αναγκαίων αναπληρωτών Εκπ/κών/ΕΕΠ/ΕΒΠ.

Ενιαία Συστηματική Φοίτηση ΣΜΕΑΑΕ-ΤΕ