Α. Τακτικά μέλη

1. Κουμέντος Ιωάννης, κλ. ΠΕ70, Διευθυντής της Δ/νσης ΠΕ Δ΄ Αθήνας, ως Πρόεδρος
  2. Γραμματικού Καλλιόπη, κλ. ΠΕ70, Δ/ντρια του 11ου Δημ. Σχολείου Παλ. Φαλήρου, ως Αντιπρόεδρος.
  3. Βλάχου Πηνελόπη κλ. ΠΕ70, Δ/ντρια του 11ου Δημ. Σχολείου Αγ. Δημητρίου.
  4. Χατζηδημητρίου Ευστράτιος, ως αιρετό μέλος.
  5. Μαντζαβράκου Ανθή, ως αιρετό μέλος.

Β. Αναπληρωματικά μέλη αντίστοιχα

1. Κουταλέλη Ελένη, κλ. ΠΕ70, Αναπληρώτρια Προϊσταμένη Εκπ/κών Θεμάτων της Δ/νσης ΠΕ Δ΄ Αθήνας
  2. Κεχαγιάς Θεόδωρος, κλ. ΠΕ70, Δ/ντής του 2ου Δημ. Σχολείου Ελληνικού.
  3. Μαστραντώνη Παναγιώτα, κλ. ΠΕ70, Δ/ντρια του 2ου Δημ. Σχολείου Μοσχάτου.
  4. Ζέλιος Γεώργιος, ως αιρετό μέλος
  5. Χανής Δημήτριος, ως αιρετό μέλος.

ΑΠΟΦΑΣΗ ΣΥΓΚΡΟΤΗΣΗΣ ΠΥΣΠΕ Δ΄ ΑΘΗΝΑΣ

ΑΝΑΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ

Καταληκτική ημερομηνία αποστολής των δικαιολογητικών ορίζεται η καταληκτική ημερομηνία υποβολής της αίτησης (ήτοι 22/11/2018), αντί της προγενέστερης λαθεμένης αναφοράς στην επομένη ημέρα.

ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ

Σας κοινοποιούμε την υπ' αριθμ. πρωτ. 186387/Ε2/2-11-2018 εγκύκλιο του ΥΠ.Π.Ε.Θ. σύμφωνα με την οποία, καλούνται οι εκπαιδευτικοί Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης να υποβάλουν αιτήσεις μετάθεσης για τις ακόλουθες κατηγορίες μεταθέσεων:

α) γενικές από περιοχή σε περιοχή μετάθεσης,

β) σε ΣΜΕΑΕ και ΚΕΔΔΥ

γ) στα Πειραματικά Σχολεία Διαπολιτισμικής Εκπαίδευσης,

δ) στα Μειονοτικά Σχολεία και

ε) αμοιβαίες από περιοχή σε περιοχή

Μέσα στην ίδια προθεσμία υποβάλλονται και οι αιτήσεις βελτίωσης ή οριστικής τοποθέτησης, χωρίς να αναγράφουν προτιμήσεις σχολείων.

Οι αιτήσεις υποβάλλονται από 5-11-2018 έως 22-11-2018 και ώρα 15:00 μέσω του Online Συστήματος Διαχείρισης Μητρώου Εκπαιδευτικών και Υποβολής Αιτήσεων Μεταθέσεων https://teachers.minedu.gov.gr/

Επισημαίνεται ότι άπαντες οι εκπαιδευτικοί που δεν είναι τοποθετημένοι σε συγκεκριμένη σχολική μονάδα (διάθεση ΠΥΣΠΕ), υποχρεούνται να υποβάλουν αίτηση οριστικής τοποθέτησης.

Παρακαλούνται οι εκπαιδευτικοί που προτίθενται να υποβάλουν σχετική αίτηση, να αποστείλουν ηλεκτρονικά όλα τα  απαραίτητα δικαιολογητικά (πιστοποιητικό εντοπιότητας, οικογενειακής κατάστασης, συνυπηρέτησης, φοίτησης τέκνων σε ΑΕΙ/ΤΕΙ), με e-mail στην ηλεκτρονική διεύθυνση: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Το ηλεκτρονικό μήνυμα πρέπει να έχει την εξής δομή:

Θέμα: Τύπος αίτησης, Αριθμός πρωτοκόλλου αίτησης, Αριθμός μητρώου εκπαιδευτικού

Σώμα μηνύματος/κειμένου: Ονοματεπώνυμο εκπαιδευτικού, Κλάδος/ειδικότητα, Τύπος αίτησης, Αριθμός πρωτοκόλλου αίτησης, Αριθμός μητρώου εκπαιδευτικού