Σας ενημερώνουμε ότι με Πράξη Νομοθετικού Περιεχομένου που δημοσιεύτηκε στο ΦΕΚ 90/Α΄/1-5-2020 προβλέπεται ότι οι εγγραφές θα πραγματοποιηθούν "από τις 15 ως τις 30 Μαΐου".
Αναμένονται διευκρινιστικές εγκύκλιοι για τον τρόπο εγγραφής.
ΟΠΣ: 6001589
Ανθρώπινο Δυναμικό και Κοινωνική Συνοχή
Η Πράξη αφορά στη στήριξη του θεσμού της Παράλληλης Στήριξης-Συνεκπαίδευσης, στην ενίσχυση των ΚΕΔΑΣΥ/ΕΔΥΣΔΕΥ, καθώς και στην υποστήριξη των μαθητών/τριών με αναπηρία ή με ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες που φοιτούν στα σχολεία γενικής και επαγγελματικής εκπαίδευσης από Ειδικό Βοηθητικό Προσωπικό (ΕΒΠ) και Σχολικούς Νοσηλευτές (ΕΕΠ-ΠΕ25), μέσω της πρόσληψης των αναγκαίων αναπληρωτών Εκπ/κών/ΕΕΠ/ΕΒΠ.