Βιωματικό εργαστήρι (με φυσική παρουσία)
Δευτέρα, 19 Φεβρουαρίου, 17:30-20:00 , 4ο Δημοτικό Σχολείο Αλίμου, Μυρογιάννη & Κυβέλης
ΟΠΣ: 6001589
Ανθρώπινο Δυναμικό και Κοινωνική Συνοχή
Η Πράξη αφορά στη στήριξη του θεσμού της Παράλληλης Στήριξης-Συνεκπαίδευσης, στην ενίσχυση των ΚΕΔΑΣΥ/ΕΔΥΣΔΕΥ, καθώς και στην υποστήριξη των μαθητών/τριών με αναπηρία ή με ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες που φοιτούν στα σχολεία γενικής και επαγγελματικής εκπαίδευσης από Ειδικό Βοηθητικό Προσωπικό (ΕΒΠ) και Σχολικούς Νοσηλευτές (ΕΕΠ-ΠΕ25), μέσω της πρόσληψης των αναγκαίων αναπληρωτών Εκπ/κών/ΕΕΠ/ΕΒΠ.